Брънсън отбелязва 45 точки и Никс надминават Трейл Блейзърс, 105-93
AP News | 2024-03-15 | 06:41:04

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Джалън Брънсън отбелязва 45 точки и Ню Йорк Никс надминават Портланд Трейл Блейзърс, 105-93 в четвъртък вечер.

Донте Ди Винченцо и О. Г. Ануноби имаха по 12 точки за Никс, които спечелиха четири от последните си шест, докато се борят за плейофна позиция в Източната конференция с 16 оставащи мача до края на сезона.

Диандре Айтън имаше 31 точки и 14 борби за Блейзърс, изигравайки втория от последователни мачове и последния от шест мача у дома. Портланд победи Атланта Хоукс със 106-102 в сряда вечерта.

Никс ​​поведоха с цели 22 точки през четвъртата четвърт. Портланд влезе в рамките на 98-87 след дълъг скок от Айтън с 3:54 преди края, но офертата за завръщане спря.

Анферни Саймънс, който поведе Портланд с 36 точки срещу Хоукс, беше извън терена в четвъртък. Треньорът Чонси Билъпс каза, че коляното е притеснявало Саймънс известно време и след като той игра повече от 40 минути срещу Хоукс, е взето решение той да не влиза.

Джерами Грант пропусна втория си пореден мач за Блейзърс заради неприятно разтежение на дясното сухожилие.

Ануноби игра във втория си пореден мач, след като се завърна от операция на десния лакът във вторник за победа със 106-79 у дома срещу Филаделфия. Имаше уплаха, когато Ануноби го сграбчи за лакътя през първото полувреме и по-късно беше видян да го удари на пейката. Той се завърна, за да започне второто полувреме.

Преди мача треньорът на Никс Том Тибодо изказа съболезнования на семейството на бившия играч на Никс Ар Джей Барет за смъртта на по-малкия брат Нейтън. Настоящият отбор на Барет, Торонто Раптърс, обяви смъртта на Нейтън в изявление. Подробности не бяха известни.

Никс ​​имаха предимство от 26-25 след първата четвърт, след което се отдръпнаха във втората при серия от 15-2, ограничена от скока на Исая Хартенщайн, който направи 44-33.

Ню Йорк спечели на почивката поведоха с 55-41, водени от Брънсън с 21 точки. Когато Брънсън отиде до линията за наказателни удари, някои от значителната тълпа от фенове на Никс в Moda Center извикаха „MVP!“

Никс ​​увеличиха преднината си до цели 20 точки през третата четвърт и влязоха в последния период с 85-68.

Ейтън завърши със своя седми пореден дабъл-дабъл.

Никс: Посетете Сакраменто Кингс в събота вечер.

Trail Blazers: Посетете New Orleans Pelicans в събота вечер.